Komu se vyplácí fotovoltaika?

Kvalita a záruky

Koupí fotovoltaické sady získáváte záruku na její hlavní komponenty, tedy střídač a panely. Naše komponenty jsou z distribuce, která je určena pro Evropskou Unii. Takže se není třeba obávat a pokud to bude nutné, lze dodávku zařízení reklamovat.

Měnič:

V případě měničů je jejich záruka obvykle 10 let a veškerou podporu a záruční opravu lze získat přímo u polského distributora. Základem záruky je záruční list, který obdržíte v balení s měničem. Střídače, které jsou v našich sadách, jsou střídače od prověřených výrobců s oficiálními pobočkami v Polsku, což snižuje případné riziko na nulu. Podle našich dodavatelů – se současnou komunikační technologií je více než 70 % poruch a poruch daného výrobce měniče schopen opravit/překonfigurovat na dálku přes internet. Pokud však závada vyplývá z fyzické poruchy součásti ve střídači, je střídač do 2 týdnů opraven nebo vyměněn. Panely jsou bezúdržbové, není tedy právo s nimi cokoliv rozbít, čímž by nedošlo k mechanickému poškození, proto výrobci dávají tak dlouhé záruky.

Solární panely:

Solární panely mají obvykle záruku na produkt 10-12 let a záruku na výkon 25 let, přičemž základem záruky je prodejní faktura od naší společnosti. Naše fotovoltaické moduly pocházejí pouze z evropské distribuce. Pokud se tedy s panelem stane něco špatného, ​​je prakticky „na místě“ vyměněn, protože je nahrazen ze našich skladových zásob nebo zásob našeho hlavního dodavatele. V extrémních případech, pokud váš panel není okamžitě dostupný v některém z polských skladů - panel bude objednán přímo u čínského výrobce a poté se taková výměna prodlouží na 50 dní. To je však extrémní situace a velmi nepravděpodobná. Záruka se nevztahuje na mechanické poškození vzniklé například pádem předmětu na fotovoltaický panel.

Záruka na střídač Growatt:

Společnost Growatt dodává prvotřídní zařízení, u kterého se nepředpokládá nutnost kontaktovat výrobce. Stává se, že v extremních případech zařízení "zamrzne" a je potřeba zásah technika. Za tímto účelem má zařízení svoje WI-FI připojení, přes které lze zařízení na dálku opravit v 70% případů.

Dosud jsme nezaznamenali situaci, že by střídač musel být odeslán výrobci na výměnu.

Kontaktovat Growatt je velmi jednoduché a snadné. Společnost má pobočku v Polsku ve městě Ruda Śląska. Váš střídač pošleme právě sem na opravu, pokud došlo k poškození „vnitřností“ a zařízení by se nedalo opravit na dálku.

Záruční doba se počítá podle údajů vyplněných při montáži zařízení v Záručním listu. Zápis do Záručního listu provede elektrikář s příslušnou kvalifikací při uvedení do provozu.

Záruka se nevztahuje na poškození přístroje přepětím vzniklým například úderem blesku do solárních panelů nebo rozvodné sítě. Z těchto důvodů se důrazně doporučuje montovat k zařízení přepěťové ochrany.

 

Záruka na fotovoltaické panely:

Fotovoltaické panely jsou bezúdržbová stacionární zařízení. K závadě na panelech nedochází často. Lze říci, že se vyskytne jednou na stovky prodaných kusů. Pokud však panel selže, máte záruku 10 let. Záruku za Vás uplatníme přímo u distributora v Polsku. Panel se vymění za jiný ze skladových zásob.

Se zárukou na fotovoltaické panely Vám samozřejmě pomáháme a v případě problémů se na nás můžete obrátit. Nejdříve se pokusíme problém diagnostikovat a co nejdříve vyřešit. Stejně tak můžete kontaktovat našeho hlavního dodavatele společnost ecoABM.

Distributoři panelů i pobočka Growatt Polska jsou gigantické firmy a lze tedy předpokládat, že se jistě udrží na trhu déle než garantované produkty. Proto se ani nepředpokládají problémy s případnými reklamacemi.

Záruka se samozřejmě nevztahuje na mechanické poškození panelu. Například v důsledku pádu větve, ledu nebo úderu míče.